האוקספורד של המשפחה המשולבת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
טובעים בים של מושגים מקצועיים? הכירו את מילון המונחים הקצר למשפחה המשולבת
מילון למשפחה המשולבת

כדי להבין את התכנים שאני משתפת אתכם בהם ועל מנת שתבינו למה אני מתכוונת כשאני כותבת מושגים כאלה ואחרים, הכנתי עבורכם מילון מונחים קצר שכולל את כל הביטויים המשפחתיים הכי החשובים. אז הנה הוא. האוקספורד של המשפחה המשולבת.

#מונוגמיה סדרתית: בעבר דיברנו על אדם אחד שאיתו נחיה כל חיינו. בשני העשורים האחרונים אנחנו מבינים היטב שזה כבר אינו המצב. אנשים מתגרשים ומערכות יחסים זוגיות מתפרקות כל הזמן. כיום מחקרים מראים שכאשר אנחנו מדברים על מונוגמיה (זוגיות עם אדם אחד) אנחנו מתכוונים למונוגמיה סדרתית, לזוגיות מתחלפת כל כמה שנים.

*אני אישית מאמינה בזוגיות ארוכת שנים שצריכה להתפתח כל הזמן כך שממש נרגיש שהשתננו ובני הזוג שלנו השתנו עד כי זה ירגיש כאילו החלפנו אדם בזוגיות, אולם אני גם יודעת כמה שינוי הוא דבר לא קל לעשייה בפועל, ולכן אני מאמינה שנראה עלייה באחוזי הגירושים והרבה שינויים בתוך המבנים המשפחתיים, שכבר קורים. לדעתי, הרוב עדיין יישאר מונוגמי – קשר רומנטי עם אדם אחד בכל פעם.

#זוגיות פרק ב׳: זוגיות שנבנתה לאחר גירושים או התאלמנות. זו יכולה להיות זוגיות שנקשרה בטקס נישואים, אבל גם ללא נישואים (אלו הם רוב הזוגות כיום). וכשאני כותבת ב׳, אני מתייחסת גם לפרק ג׳ או ד׳.

#משק בית משותף: מתייחסת לבני זוג בפרק ב׳ אשר מנהלים יחד משק בית משותף, ולפחות חלק מהכספים משותפים לצרכי חיים משותפים. בני הזוג עברו לחיות יחד בבית משותף עם כל הילדים, כאשר הילדים עוברים בין הבית הזה לבית של האקסים שלהם.

#משפחה משולבת: משפחה שהוקמה כאשר לפחות לאחד מבני הזוג יש ילדים מזוגיות קודמת.

לפעמים אני קוראת לזה גם – משפחת פרק ב׳ (יכולות להיות כמובן גם ג׳ או ד׳).

#הורה חורג: האנשים שמשמשים בתפקיד עם אחריות הורית כלפי ילדי בני הזוג שלהם, והם שותפים בגידול הילדים האלו. אשה (אמא חורגת) או גבר (אבא חורג). הם יכולים להיות הורים ביולוגים אבל יכולים גם להיות ללא ילדים ביולוגים משלהם. לפעמים אני קוראת להם גם – בני הזוג החדשים.

*לצרכי נוחות הכתיבה וההסבר ויתרתי על הניסיונות לשמות מקבילים כמו: הורה מגדל, משלב, שותף, בונוס, הורה שני וכיוצ"ב… אבל אתם בביתכם יכולים לבחור בשם שהולם אתכם ומרגיש לכם נעים ונוח.

#רווק/ה וגרוש/ה: הכוונה למערכות יחסים של בני זוג, כאשר אחד מהשניים הוא גבר או אישה שנכנסו לקשר הזוגי ללא ילדים ביולוגים משל עצמם. יכול להיות שיהיו להם כאלו בעתיד.

#האקסים: בני הזוג לשעבר של הזוג בפרק ב׳ (וגם: הגרוש/ה).

#אחים חורגים: אחים שאין ביניהם קשר דם.

#אחים משותפים: אחים אשר יש להם הורה ביולוגי משותף וקשר דם.

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button