חופשה משפחתית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
אתם משפחה משולבת שיוצאת לחופשה משפחתית בקרוב? אחרי שתארזו את תיק הגב שלכם, תארזו גם את הטיפים הבאים:)

בקיץ, עם החופשות השנתיות, אני מקבלת תמיד יותר פניות לייעוצים.
לפעמים זה בגלל חופשה שלא היתה מוצלחת והזוג חזר ממנה מותש והבין שהגיע הזמן לטפל בבעיות, ולפעמים זה לפני שבכלל החופשה החלה והזוג רוצה לקבל כמה כלים לצלוח אותה.

גם במשפחה המשולבת שלי לא חסרות דרמות

היו לנו פעמים שהדרמות ותחושות הבטן הלא נעימות שכל אחד הרגיש היו כל כך מתישות, שחזרנו הביתה עם תעוקות קשות ומחשבות של "בשביל מה בכלל אנחנו צריכים את הזוגיות הזו". 

קרה שבכינו בחופשות, שבן זוגי ואני רבנו ליד הילדים (כן כן, מה ששמעתם!), שהבנות שלו ואני רבנו, שהוא והבנות שלו רבו, שהבנים שלנו והבנות שלו רבו. שאמרנו דברים כואבים אחד לשני/ה.

כשאנשים מגיעים אליי לקליניקה ומספרים לי על הדרמות שלהם, הם תמיד כל כך מתביישים.
בושה היא חלק מרכזי בחוויה של המשפחה המשולבת (מבטיחה לכתוב על כך בהמשך).
בושה בעצמנו, בושה בהתנהגות של הילדים, בושה מאיך שאחרים מסתכלים על המשפחה המשולבת בחופשה – הרי זה תמיד נראה כלפי חוץ כמו זוג עם מלא ילדים שכלום לא זורם שם, נכון? 

קרה לכם שהתיישבתם במסעדה בחופשה והמתח היה כל כך גדול שהרגשתם שמתחשק לכם לברוח? אתם לא לבד… אלו התחושות שגם אחרים משתפים אותי בהן. 

אז הנה, לטובת האמיצים שסגרו חופשות עם כככלללל הילדים:)

כמה טיפים חשובים שכדאי שתארזו בראש ובלב לפני שאתם יוצאים:

 1. לא משנה מה קורה, תזכירו לעצמכם שאתם בחרתם במשפחה הזו ושאתם אוהבים את בני הזוג שלכם.

 2.  בושה במשפחה שלי? הגיע הזמן להיפרד ממנה.

  בושה היא אגו. אישית מצאתי את עצמי לא פעם ברגעים מביכים בחופשות, לפעמים אפילו מול חברים שלא הבינו עם מה אני מתמודדת ושפטו אותי, ודאגתי לשחרר את המודעות השיפוטית שלהם ממני – באמצעות חשיבה על המודעות שלי. אינני מדברת כאן על חוצפה ישראלית, אני מדברת כאן על סוג הבושה שאוכלת אתכם מבפנים. זו שגורמת לכם להתעסק ב״מה אחרים חושבים עלי״ הבושה הזו? להיפרד ממנה מהר!

 3. היו לכם דרמות עם הילדים? אל תתנו לזה לשבור אתכם. שימו לעצמכם כערך זוגיות מאוחדת לאורך כל החופשה, ומיד תראו שזה מאזן גם את הילדים. ואם היו ארועים לא נעימים, תדאגו לצמוח מהם. ודאו שכולם מצליחים לצאת מהחויות האלו עם תובנות משמעותיות לחיים. אני תמיד מטמיעה בילדיי מסרים וערכים שאני יודעת שיתרמו להם. והראשון שבהם: ״מקושי צומחים״. בנוסף, למדו לבקש סליחה מהילדים. הרבה פעמים הם צודקים.

 4. בחופשות- סלחו אחד לשניה מהר. לא להיתקע על רגשות שליליים יותר מדי, כי אין גרוע מהורה (ביולוגי או חורג) נעלב שממשיך את הדרמה לאורך חופשה שלמה. זכרו, אוגוסט הוא חודש עם אנרגיה חמה וקשה – רוב הזמן זו אשלייה שרע לכם. היצמדו לטוב.

 5. הכי הכי חשוב! אל תהיו נוקשים עם חוקים וכללים בחופשות. תזרמו.
  הדברים לא בדיוק כפי שחשבתם שיהיו? לא נורא. המסעדה לא כמו שתכננתם? המלון לא מרצה את כולם? הילדים יותר עם מסכים? לא כולם משחקים יחד? יצא שהיה לכם יום שבו כל משפחה בילתה יותר לבד? שחררו מהחוקים בראשכם.
   ***זכרו, שזו בגרות רגשית להצליח לשחרר מחוקים וכללים. ובגרות רגשית בקשרים האלו היא חובה***

יצאתם לחופשה כדי להנות, נצלו כל רגע ממנה למטרה הזו.

יש לכם שאלות על חופשה משפחתית בפרק ב'? רשמו לי בתגובות, אני כאן>>

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button