הסיפור האישי שלי

ילידת 79׳. בת זוג. אמא ביולוגית ואמא חורגת.

נשואה לאב גרוש שיש לו שתי בנות מפרק א׳ ואינני גרושה בעצמי. יש לנו שלושה בנים משותפים ובסה"כ אנחנו משפחה משולבת עם חמישה ילדים. אני אוהבת את בנותיו של בן זוגי ורואה בהן אחיות לילדיי וחלק בלתי נפרד מהחיים שלי.

את התואר הראשון שלי עשיתי באוניברסיטת תל אביב בחינוך ופילוסופיה, את התואר השני עשיתי בלימודי משפחה, במכללה למנהל ואני מומחית משפחות משולבות.

אינני פסיכולוגית וחשוב לי שמי שמגיע אליי ידע את זה וידע שאף שיש לי רקע בלימודי פסיכולוגיה ופסיכואנליזה, את הייעוץ שלי אני עושה בגישה רוחנית. אצלי בקליניקה, ביעוצים האישיים, הזוגיים ובסדנאות, לומדים על מהות הזוגיות, ההתפתחות האישית, ההורות ויציאה ממשברים, דרך עדשה שונה מאוד, מזו הפסיכולוגית.

כותבת טורים ומאמרים רבים בנושאים בהם אני מייעצת. הטורים המרכזיים שלי ב ynet ומאקו. את שאר החומרים והמאמרים המתורגמים שלי תמצאו כאן אצלי בבלוג באתר.

מיכל-איסט-אלון

אני מפעילה קליניקה לייעוץ לזוגות ויחידים בפרק ב' לאחר גירושים כבר מעל עשור:

ייעוץ להתפתחות אישית

יכול להיות שאתם מצליחים להקשיב לקול הפנימי שבכם, שמאיץ בכם להתפתח. זהו בדרך כלל אותו קול שימשוך אתכם לבקש עזרה. זהו הקול של הנשמה שלכם, אשר מידי פעם צף מן המעמקים ותפקידו להזכיר לכם מדוע אתם כאן בעולם. אני מאמינה, שהגענו לעולם על מנת להשתנות ולשנות את החלקים בעצמנו שאנחנו לא אוהבים. אותם החלקים שמונעים מאתנו לעשות את מה שאנחנו אוהבים, בעיקר מונעים מאתנו אהבה עצמית. אי אפשר להתפתח לבד – צריך מישהו שיעזור לכם לראות את הדרך הנכונה לכם וייתן לכם כלים.

ייעוץ להתפתחות זוגית

אנחנו חיים בזמנים בהם נדמה כי זוגיות עם הנשמה התאומה שלנו, האחת והיחידה- זו תפישה מיושנת שאבד עליה הכלח. אישית אני לא מאמינה שזוגיות במובן של חיבור בין שתי נשמות, תיעלם באמת מן העולם. אלו רק רעשי הרקע של התקופה, תוצר של אכזבה ממערכות יחסים שלא צולחות פעם אחר פעם. הסיבה שזה קורה לנו היא כי אנחנו לא מבינים מהי זוגיות ואנחנו לא בוחרים נכון את בני הזוג שלנו. אבל הנשמה שלנו תמיד תחפש אחר הניצוץ של התאום שלה, אצל מישהו אחר, גם אם אנחנו מכוונים לזוגיות חד מינית וגם אם אנחנו גרושים וגם אם אנחנו לא מאמינים במוסד הנישואין. הסיבה לכך היא שבתוך תוכנו קיים הדחף הפנימי לשפר את עצמנו, ובמפגש האינטימי עם האחר, אנחנו נמצא את הבסיס הטוב ביותר לעשות זאת. בתנאי כמובן שאנחנו מבינים מהי זוגיות מעצימה, לא מפחדים ממנה ויודעים מה אנחנו רוצים להשיג בזכותה. זו הסיבה שכדאי לנו להיות בזוגיות. 

ייעוץ לפרק ב'

כאשר מדובר בייעוץ לזוגיות בפרק ב׳ או ג׳, לתפיסה רוחנית יש הרבה מאוד מה לתרום, מפני שבפרקי ב׳ ולאחר גירושים, צריך להתחיל לחפש תשובות עומק לשאלות על האופן שבו אנחנו בוחרים זוגיות. כדאי מאוד להפנים, שמה שלא נצליח לשנות מהטעויות שעשינו בפרק א׳ רק יחזור על עצמו גם בפרק ב׳ ואף יהפוך להיות מורכב יותר, לוחץ יותר, כואב יותר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button