האם התחתנת עם אבא דיסנילנד?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מצאת את עצמך נשואה לאבא דיסנילנד? איך תוכלי לזהות אותו ומה אפשר לעשות כדי להישאר שפויה בזוגיות שכזו? הנה מה שאת צריכה לדעת
״אבא דיסנילד״ הוא מונח שמתאר אבות גרושים, שבגלל שלל נתונים, כמו: זמני שהות לא מוגדרים, זמני שהות חלקיים, מרחק מהילדים שלהם, הסכם גירושים לא מוסדר וכדומה, הם אבות שמעדיפים שבזמנים שהילדים איתם הם יעשו רק כיף ביחד.

איך נראה הזמן של הילדים עם אבא דיסנילנד?

לרוב – חסר סדרים, כללים, משמעת וניהול הזמן של הילדים. עם אבות אלו, אחר הצהריים אחרי המסגרות, מתחיל ומסתיים איך שהילדים והאב רוצים. חוגים אחר הצהריים? מתוק אחרי או במקום ארוחת ערב? מקלחת ב-19:00? השכבות ב-20:00? תלוי, רק אם מסתדר באותו היום.

ואיך זה מרגיש להיות בת זוג של אבא כזה?

 

בנות הזוג של אבות אלו נוטות להרגיש תסכול, כעס ואף צער, בשל מציאות מורכבת שיכולה להיות מאוד כאוטית. כשיש ילדים משותפים זה הופך אפילו מתסכל יותר כי בנות הזוג מרגישות שהשבוע הוא סוג של רכבת הרים שאינה נגמרת. התחושה היא שקשה לנהל כך בית ועוד יותר קשה לבנות כך משפחה משולבת יציבה, חמה ושנעים לחיות בה.

גילוי נאות. אני התחתנתי עם אבא דיסנילנד.

המשפט הקבוע היה: "הן נמצאות כאן כל כך מעט זמן, בואי נהנה איתן". ובאמת השתדלנו ליהנות. עד שרצינו לבנות משפחה משלנו.

לקחו כמעט 5 שנים עד שהתחלנו להתייצב והרגשתי שאנחנו מצליחים לבנות משהו טוב ונכון גם לי. אלו שנים שבהן היינו גם עסוקים בלסדר זמנים קבועים, ממושכים וטובים עם הבנות שלו ורק אחר כך יכולנו בכלל להתפנות לבית שניסינו אנחנו, שנינו, לבנות. למעשה זו הזוגיות שלנו, הבית שהקמנו והילדים המשותפים, שהכניסו לחייו של בן זוגי קצת סדר ורוטינה וגם הרחבה מוסדרת של זמני השהות שלו עם בנותיו, באותם ימים.

למען הזוגיות - שומרים על הסדר

השאלה המרכזית היא כיצד צולחים את השנים הראשונות, הכאוטיות, וכיצד מצליחים בתוך אי הסדר ההתחלתי, לשמור על הזוגיות החדשה?

אני מאמינה שראשית עלינו לזכור ש״אבא דיסנילנד״ לא יכול להיות מותקף כל הזמן על היותו כזה. אם הוא מתקשה בבניית גבולות, יצירת משמעת וניהול זמן, כנראה שיהיה עליו ללמוד זאת. זה לוקח זמן. בינתיים, כן חשוב לשמר את הזמן שבו הוא מבלה באופן קבוע עם ילדיו.

אימהות חורגות לפעמים מפחדות כל כך לאבד שיגרה ויציבות בביתן, שהן דוחפות להפחתת הזמן של האב עם ילדיו. הדבר הזה עלול לגרום להן לשפוך את התינוק עם המים ולאבד את הזוגיות.

אבא דיסנילנד צריך ללמוד לנהל שגרת זמן עם ילדיו, אבל הוא לא יכול לעשות זאת כשהוא מותקף גם מכיוון הגרושה, גם מהילדים, לא פעם מהוריו וגם מבת הזוג החדשה.

הנה כמה טיפים שיעזרו לך:

הדרך הטובה ביותר היא שאת תמשיכי לייצר את הסדר שלך. כך תצליחי לשמור על שפיות ועל הזוגיות:

  1. את אמא חורגת כי התאהבת באבא ולא כי זה מה שחלמת עליו; עלייך לזכור שאלו הילדים שלו. האופן שבו הוא וגרושתו מגדלים את ילדיהם זה שלהם. עד כמה שקשה לך לראות את היכולת לייצר הפרדה בין ״שלו״ ל״שלך״ כרגע, ככל שתצלחו שנים יחד, והילדים יגדלו, את תראי שזה אפשרי גם לראות את הנפרדות וגם את הביחד. זה לא סותר.
  2. התפקיד העיקרי שלך במשפחה הוא לתמוך בו ולעזור לו; את ממש לא צריכה להיות האמא של ילדיו ואת יכולה להפריד בין ההורות שיש לך לילדייך, לילדים שלכם, לבין ההורות שהוא מנהל עם גרושתו על ילדיו שלו. אתם לא חייבים להיות מתואמים בדיוק של 100 אחוז. מה שחשוב בעיקר הוא שיהיו לכם ערכים משותפים.
  3. אחריות מלאה על עצמך; את יכולה להיות בשליטה מלאה אך ורק על עצמך. על ההורות שלך ועל הטוב שלך. את לא יכולה לשלוט בבן זוגך, או בילדיו. ככל שתלמדי לדאוג לטוב שלך – תוכלי לעזור לאחרים. אם תישאבי לקושי, לבעיות, לכאב של פרק א׳ של בן זוגך, יהיה לך קשה להתייצב.
  4. שברי את הפנטזיה של דרך אחת ״נכונה״ לגדל ילדים; זכרי שגם להורים בפרק א׳ מסורתי, לוקח זמן להבין את ההורות שלהם. אם תסתכלי הצידה ותראי שכל ההורים, כל הזמן, מחפשים תובנות והדרכה הורית. אין אמת אחת לגידול ילדים ויכול להיות שגם את טועה בגישתך. לכן הכי כדאי שתשמרו על הזוגיות שלכם ואם אתם לא רואים עין בעין את החינוך של הילדים שלו? אז לא חובה. ברגעים אלו תזכירי לעצמך שאלו ילדיו שלו ולא שלך. אין דרך מעודנת לומר זאת: האחריות שלך עליהם פחותה.
  5. שינוי מגיע מדוגמה; ככל שאת תצליחי ליצור בית נעים בימים שלכם עם הילדים המשותפים שלכם, הוא לאט לאט ילמד כיצד נכון לו יותר לגדל ילדים. הוא ישכלל את ההורות שלו, ולאט לאט תתחילי לראות שאתם מצליחים להיות מתואמים.
  6. אל תפגעי בזמן שלו עם ילדיו; זה לוקח זמן, אבל גם הוא יעשה שינויים לטובת שניכם מול ילדיו מפרק א׳. שינויים שיתמכו בטוב המשפחתי הכללי שלכם. והוא יוכל לעשות זאת רק אם ירגיש בטוח, שילדיו מפרק א׳ לא נפגעים מיוזמתך.

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button