על אי נוחות בפרק ב׳

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
איך לומדים להרגיש טוב יותר בתוך המורכבות התמידית שקיימת בפרק ב'?

במשפחות פרק ב׳ גם כשטוב זה מאוד מאוד מורכב והרבה פעמים התחושה של בני הזוג היא שהמורכבות הזו, היא סימן שלא צריך להיות יחד. מהניסיון שלי עם זוגות, לפעמים בני הזוג צריכים פשוט ללמוד לקבל את אי הנוחות בחייהם. 

 

המשמעות של מורכבות ואי נוחות קבועה בחיים היא לא פשוטה לעיכול כי רובנו רוצים לחיות באיזושהי פנטזיה של נוחות מקסימלית ללא הפרעות. דבר שלא יקרה בזוגיות פרק ב׳. תמיד יהיה משהו להתמודד איתו, תמיד תהיה איזו אי נוחות רגשית או פיזית, אפילו על בסיס שבועי, שתאתגר את בני הזוג. 

את הפנטזיה על טוב מושלם ללא הפרעות וללא תחושות אי נוחות רגעיות כדאי לנפץ כבר בשלבים מוקדמים בקשר, כי היא תהיה קיימת בכל מערכת יחסים של פרק ב׳. 

ונכון שאם נשווה את זה לפרק א׳ נזהה מיד את המורכבות ואת אי הנוחות.  

הרי בפרק א׳ מסורתי אין שני בתים, אין מעברים במהלך שבוע, אין התקלות אמצע שבוע או שינויים בגלל האקסים, אין ילדים של מישהו אחר שבאים והולכים, אין שיחות לא נעימות עם האקסים וכו וכו. 

אבל בפרק ב׳ – יש את כל אלו בנוסף! והם מייצרים תחושה של מורכבות והתמודדויות לא נעימות מבחינה רגשית כבר מהרגע הראשון של הקשר. 

 

אבל….. 

כדאי להבין שאין שום דבר רע או לא נכון בלחיות חיים עם מורכבות. זה לא הופך אותנו לפחות טובים, או את חיינו לפחות ״מוצלחים״ או את הזוגיות שלנו לפחות נוצצת. אלא זו תזכורת תכופה יותר לעובדה שמשפחה וזוגיות הן בהחלט מקור לאי נוחות הרבה פעמים.

אז מה עושים?

איך לומדים להרגיש טוב יותר בתוך המורכבות התמידית? מתמודדים! 

במשפחה משולבת אנחנו למדים, שבמקום לברוח מאי הנוחות בחשיבה מסוג:

״אוי זה מורכב – זה בוודאי לא עבורי, הגיע הרגע להיפרד שוב״ 

לחשיבה מהסוג: ״זה מורכב, אז מה? אני אמצא פתרונות לבעיות״.

תהיו בטוחים שאלו תובנות שיהיה עלינו להגיע אליהן בכל זוגיות – פרק א׳ ב׳ או ג׳ – על כולנו ללמוד לא לפחד ממורכבות ואי נוחות. 

בהצלחה!

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button